Lúg: Igen, arról az esetről ír a könyv...
Régóta terveztem már valamit írni, mondani erről a könyvről, de minden szavam üresnek, felszínesnek, méltatlannak tűnt ehhez a témához.
Témához... Nem, ez nem egy téma. Ez a könyv egy áldozat kíméletlen valóságát, élményeit mutatja be, amihez pláne kevésnek érzem bármely gondolatom. Ugyanakkor fontosnak tartom, hogy minél többen megismerjék ezt a kötetet, így ha kommentálni nem is tudom, talán mások figyelmébe ajánlani igen.
A könyv friss, sok cikk, interjú foglalkozik vele, így biztos frappánsabban megfogalmazták már, hogy a leírtak kíméletlen tükörképe a magyar valóságnak, az egészségügyi, rendvédelmi és igazságszolgáltatási rendszer szörnyű és súlyos hiányosságainak.
Ez az a könyv, amit volt, hogy olvasás közben dühösen lecsaptam, majd egy pillanattal később azonnal folytatnom kellett. Ez az a könyv, amit azért volt érdemes a busz hátsó sorában olvasni, mert így nem éreztem kínosnak, ha közben a könnyeimet törölgetem.
Szerintem mindenkinek érdemes elolvasni ezt a könyvet. Ezen túl az egyéni, szubjektív befogadás miatt képtelenség lenne megfogalmazni, kinek mit adhat ez a történet. De férfiként hadd ajánljam a férfiaknak.
Nekem (férfiként és önvédelmi oktatóként is) segített mélyíteni azt a nagyon kellemetlen felismerést, hogy amikor női önvédelemről, pontosabban a veszélyekről beszélünk, akkor a szerteágazó, komplex és sokszor beteg társadalmi minták útvesztőjébe kerülünk.
Tanulságot, esetleg ezzel kapcsolatban célt, feladatot határozzon meg magának az olvasó! Én csak ajánlani szeretném ezt a nem könnyű és nem kellemes, de nagyon fontos könyvet!
Mérő Vera: Lúg. Felhő Café Könyvek, Budapest 2022.